ZİHİN FELSEFESİNE GİRİŞ

Map Unavailable

Tarih/Zaman
Etkinlik Tarihi - 03/11/2021 - 07/11/2021
21:00 - 22:15

Kategori


Eğitimin Adı

Zihin ve Fiziksel Gerçeklik

Eğitimin İçeriği

  • Zihnin Gizemi: Zihin Nedir? Zihin ile Beden arasındaki İlişkiyi Nasıl Anlamalıyız? Zihnin Fiziksel Dünyadaki Yeri Nedir?
  • Kartezyen İkicilik: Zihin Bedenden Ayrı Bir Şey Midir? Zihin ile Beden Arasındaki Nedensel Etkileşimi Nasıl Anlamalıyız?
  • Davranışçılık ve Maddecilik: Zihin Sahibi Olmak, Belirli Davranış Biçimlerine Sahip Olmak Olabilir mi? Zihin, Beyinsel Süreçlerle Bir ve Aynı Şey Midir?

Eğitim Programı

Eğitim, 3 oturumdan ve toplam 3 saat 45 dakikadan oluşmaktadır.

Eğitim Programının Kazanımları

Bu programın neticesinde katılımcılar, zihnin felsefi olarak neden tartışmalı bir konu olduğuna ve bu tartışmalı konuya verilen kimi önemli yanıtlara dair etraflıca bir fikir sahibi olacaklardır.

Eğitim Tarihi

3- 5- 7 Kasım /  (1 saat 15 dakika, 3 oturum)

Eğitime Kimler Katılabilir

Herkesin katılımına açıktır.

Doç. Dr. Erhan Demircioğlu Eğitimci Kimdir?

Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümünde (2011), yüksek lisans eğitimini ise Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümünde (2005) tamamladı. Doktora derecesini Pittsburgh Universitesi Bölümünden (2011) aldı. 2013-2015 yılları arasında ODTÜ Felsefe Bölümünde öğretim üyeliği yaptıktan sonra 2015 yılında, halen görev yaptığı Koç Üniversitesi Felsefe Bölümüne geçmiştir. Zihin felsefesi, epistemoloji ve dil felsefesi alanlarında çok sayıda yayını mevcuttur. Makaleleri, Philosophical Studies, Minds and Machines, Synthese, Philosophia gibi uluslararası saygınlığa sahip dergilerde yayınlanmıştır. Makinedeki Hayalet – Zihin Felsefesine Giriş adlı kitabı 2021 yılının Mayıs ayında okuyucu ile buluşmuştur.

Eğitim Sonunda Verilecek Belge

Akademi Onaylı Dijital Katılım Belgesi.

Eğitim Ücreti

3 Ders için 125 TL.

Eğitime Katılım Formunu Doldurmak için Tıklayın.

Eğitimin Whatsapp Grubuna Katılmak için Tıklayın.

Paylaş

Cevap yazın