YAS VE MELANKOLİ ÜZERİNDEN THREE COLORS BLUE FİLMİNİN PSİKANALİZİ

Map Unavailable

Tarih/Zaman
Etkinlik Tarihi - 26/12/2021
20:00 - 22:00

Kategori


Eğitimin Amacı

Three Colors Blue filmi üzerinden psikanalitik bakış açısıyla yas sürecini yorumlamak amaçlanmaktadır.

Eğitimin İçeriği

Eğitimde psikanalitik kavram, yorum ve bakış açısına ek olarak film sanatı ile alakalı ögeler ele alınacaktır.

Eğitim Programı

Eğitim Pazar akşamı gerçekleşecek olup toplamda 3 saat sürecektir.

Eğitim Tarihi

26 Aralık 20:00 23:00

Eğitime Kimler Katılabilir

Eğitim herkesin katılımına açıktır.

Psikolojik Danışman Begüm Kaplan Kimdir?

Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümünden mezun olup Uygulamalı Psikoloji alanında yüksek lisansına devam etmektedir. Yıldız Teknik Üniversitesi üzerinden Aile Danışmanlığı programını tamamlamıştır.

İstanbul Psikanaliz Derneği, Psikeİstanbul ve Rorschach Projektif Testler Derneği üzerinden Psikanalitik Psikopatoloji, Psikanalize Giriş Konferansları programlarını tamamlamıştır. Psikodinamik terapi eğitimini ve aynı eğitmenle süpervizyon sürecini tamamlamış olup şu anda yetişkinler ile psikoterapi süreçlerini yürütmektedir.

Psikolojik Danışman Betül Yazıcı Kimdir?

Uludağ Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü mezunudur. Yıldız Teknik Üniversitesi Aile Danışmanlığı eğitimini tamamlayarak Aile Danışmanı ünvanını almıştır.

3 yıllık Psikodinamik Psikoterapi eğitimi ve süpervizyonunu tamamlamış ardından Istanbul Psikanaliz Derneği- Psikanalize Giriş Konferansları, Rorschach Projektif Testler Derneği- Psikanalitik Psikopatoloji programlarına katılmıştır. Şu anda yetişkinler ile psikodinamik ekol ışığında psikoterapi süreçlerini yürütmektedir.

Yönetmen Tan Tolga Demirci Kimdir?

Tan Tolga Demirci (d. 31 Aralık 1974, İstanbul), Türk film yönetmeni ve yazar. İlk ve ortaöğretimi Bursa’da yaptı. 1992 yılında Bursa Erkek Lisesinden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görüntü Yönetmenliği bölümünden 1996 yılında Korku Sineması’nın Psikanalizi bitirme tezi ile mezun oldu. Bu tezi 2006 yılında kitap hâline getirildi.

Kadir Has Üniversitesinden Dünya Sinemasında Sürrealizmin İzleri isimli tezi ile MA derecesini alan Demirci, aynı üniversitede Experimental Film dersi vermektedir. Aynı zamanda Psikeart dergisinde yazarlık yapmaktadır.

Eğitim Sonunda Verilecek Belge

Akademi Onaylı Dijital Katılım Belgesi verilecektir.

Eğitim Ücreti

100 TL’dir.

Eğitime Katılmak için Tıklayın ve Formu Doldurun.

Eğitimin Whatsapp Grubuna Katılmak için Tıklayın.

Paylaş

Cevap yazın