VAKALAR İLE KETOJENİK BESLENME TEDAVİSİ

Map Unavailable

Tarih/Zaman
Etkinlik Tarihi - 16/12/2021
20:00 - 22:00

Kategori


Eğitimin Amacı

Ketojenik beslenmenin tanımı, çeşitleri ve uygulanma şeklinin anlatılıp vaka çözümleri ile pekiştirilmesi; aynı zamanda ketojenik beslenme tedavisi ve uygulama alanları ile ilgili ayrıntılı bilgiye sahip olmak ve bu tedaviye ihtiyaç duyan danışanlara uygulayabilmektir.

Eğitimin İçeriği

  • Ketojenik beslenme nedir?
  • Ketojenik beslenme çeşitleri nelerdir?
  • Ketojenik beslenmenin yararları ve zararları nelerdir?
  • Ketojenik diyeti kimler uygulamalı kimler uygulamamalıdır?
  • Vaka çözümleri
  • Ketojenik tarifler ve menü planlaması
  • Soru & Cevap

Eğitim Programı

Eğitim Perşembe akşamı gerçekleştirilecektir ve toplamda 2 saat sürecektir. 

Eğitim Programının Kazanımları

Ketojenik beslenme tedavisi ve uygulama alanları ile ilgili ayrıntılı bilgiye sahip olmak ve bu tedaviye ihtiyaç duyan danışanlara uygulayabilmek

Eğitim Tarihi

16 Aralık 2021 / 20:00 22:00

Eğitime Kimler Katılabilir?

  • Beslenme ve diyetetik öğrencileri
  • Mezun diyetisyenler

Uzman Klinik Diyetisyen Yekbu Köseoğlu Kimdir?

Almanya doğumlu olan Yekbu Köseoğlu, 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden lisans derecesi ile mezun olmuş, 2016 yılında ise Haliç Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamlamıştır.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde dahiliye, plastik cerrahi ve poliklinik bölümlerinde, Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi’nde yeni doğan servisi, poliklinik ve genel cerrahi bölümlerinde, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi Nutrisyon Destek Ünitesi’nde, Yıldız Catering’de çalışmıştır.

Mezuniyet için “Fransız Mutfağı” konusunda bir seminer sunumu ve “Hastanede Yatan Hastalarda Hastane Malnutrisyonu” konusunda bir bitirme tezi hazırlamıştır. 2003 yılından itibaren çeşitli güzellik ve estetik merkezleri ile devlet hastanesinde görev yapmıştır. 2005 yılında Prof. Dr. Osman Müftüoğlu Yaşasın Hayat Klinikleri İstanbul Şubesi’nde klinik diyetisyen olarak çalışmaya başlamıştır. 2006 yılından itibaren kendi kurduğu “Yekbu Köseoğlu Beslenme Ve Diyet Danışmanlığı” nın Etiler’de bulunan merkezinde klinik diyetisyen olarak mesleğine devam etmektedir.

Eğitim Sonunda Verilecek Belge

SÜREÇ Akademi Onaylı Dijital Katılım Belgesi

Eğitim Ücreti

90 TL

Eğitime Katılmak için Tıklayın ve Formu Doldurun.

Eğitimin Whatsapp Grubuna Katılmak için Tıklayın.

 

 

Paylaş

Cevap yazın