VAKALAR İLE ÇÖLYAK HASTALIĞINDA BESLENME TEDAVİSİ

Map Unavailable

Tarih/Zaman
Etkinlik Tarihi - 09/12/2021
20:00 - 22:00

Kategori


Eğitimin Amacı

Çölyak hastalığına yönelik beslenme tedavisine hakim olmak ve vaka çözümü ile beraber bütün süreci benimsemek

Eğitimin İçeriği

 • Çölyak hastalığı tanımı
 • Çölyak mı doğulur yoksa sonradan mı çölyak olunur?
 • Çölyak hastalığı epidemiyolojisi
 • Çölyak hastalığı patogenezi
 • Klinik sınıflama ve klinik bulgular
 • Tarama, teşhis nasıl yapılmalı?
 • Çölyak hastalığı beslenme tedavisi
 • Gluten ve glütensiz diyet
 • Glutensiz ürünler ve markalar
 • Hastalık sonrası gereksinimi artan vitamin ve mineraller
 • Etiket okumanın önemi
 • Vaka analizi

Eğitim Programı

Eğitim Perşembe akşamı gerçekleşecektir ve toplamda iki saat sürecektir.

Eğitim Programının Kazanımları

Çölyak hastalığı hakkında bilgi sahibi olmak, hastalık hakkında doğru bilgiye ulaşmak, komplikasyonların önlenmesi, tıbbi beslenme tedavisinin uygulanması.

Eğitim Tarihi

9 Aralık 2021

Eğitime Kimler Katılabilir

 • Beslenme ve diyetetik öğrencileri
 • Beslenme ve diyetetik lisansını tamamlamış kişiler
 • Çölyak hatalığına sahip olan veya bu hastalığa sahip kişinin yakınları
 • Çölyak hastalığı hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkes

Uzman Diyetisyen Olcay Barış Kimdir?

1988 yılında İstanbul’ da doğmuştur. Lise eğitimini Marmara Fen Lisesi’ nde tamamlamıştır. 2006 yılında Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’ ne girmiştir, 2011 yılında mezun olmuştur. Lisans eğitimi ile beraber Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde Diksiyon eğitimini tamamlamıştır. Daha sonra Haliç Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beslenme ve Diyetetik Anabilim Dalı’nda başladığı yüksek lisans eğitim programından 2014 yılında mezun olarak “Uzman Diyetisyen” unvanını almıştır ve hemen ardından Acıbadem Üniversitesi’nde doktora programına başlamıştır ve şu an tez dönemindedir.

Çalışma hayatına Temmuz 2011′ de Acıbadem Sağlık Grubu’nda başlamıştır. 6 yıl aktif olarak klinik, poliklinik ve kurum diyetisyeni olarak çalıştıktan sonra 2017 yılında Florya Liv Hospital’da 2 yıl ayaktan ve yatarak tedavi gören danışanlarının beslenme programlarını düzenlemiştir. 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı boyunca Bahçeşehir Üniversitesi’nde “Beslenme Eğitimi ve Mesleki Etik” dersi vermiştir.

2018 yılında Aydın’a taşınmıştır ve 3 yıl boyunca kendi ofisinde danışanlarını takip etmiş ve aynı süre zarfında Ted Ege Koleji’ne menü planlama ve beslenme danışmanlığı hizmeti vermiştir. Aydın’da Dr.Volkan Arayıcı ile beraber obezite cerrahi operasyonlarını bire bir takip etmiştir.

2021 Eğitim-Öğretim yılı bahar döneminde İstanbul Kültür Üniversitesi’nde “Yeme Davranış Bozuklukları” dersi vermiştir ve ardından İstanbul’a dönüş yapmıştır. Şimdi ise İstanbul Ataşehir’deki ofisinde danışanlarına hizmet vermeye devam etmektedir. Kliniğinde özellikle obezite, kilo alma, diyabet, gestasyonel diyabet, çocuklarda obezite, kanserde beslenme, endokrin hastalıklarında beslenme, sindirim hastalıklarında beslenme, kalp hastalıklarında beslenme, karaciğer hastalıklarında beslenme ve sporcu beslenmesi gibi konularda danışmanlık hizmeti vermektedir.

Türkiye Diyetisyenler Derneği ve European Chrohn’s and Colitis Organisation üyesidir. Aynı zamanda Türkiye Futbol Federasyonu Beslenme Eğitimi Uzmanlığı sertifikasını almış bulunmaktadır. 6 yıl boyunca Şenpiliç’e beslenme danışmanlığı hizmeti vermiştir. Aynı zamanda Milliyet Pembenar yazarıdır.

Prof. Dr. Muhittin Tayfur ile birlikte ” Diyetisyenlik Eğitimi ve Meslek Etiği” nin birinci-ikinci basımı ve ” Diyetisyenin Çalışma Rehberi” adlı toplam üç adet kitap yayını bulunmaktadır. 2021 yılında Doç.Dr. Yahya Ayhan Acar ile birlikte “Konuşma, Ses ve Öksürük Analizi Yazılımı ile Covid-19’a Bağlı Solunum Yolu Hastalıklarının Erken Dönemde Tespiti ve TeleSağlık Hizmetine Entegrasyonu” başlıklı Tübitak projesi yayınlanmıştır.

Eğitim Sonunda Verilecek Belge

SÜREÇ Akademi Onaylı Dijital Katılım Sertifikası

Eğitim Ücreti

75 TL

 

Eğitime Katılmak için Tıklayın ve Formu Doldurun.

Eğitimin Whatsapp Grubuna Katılmak için Tıklayın.

 

Paylaş

Cevap yazın