THE SAILOR WHO FELL FROM GRACE WITH THE SEA FİLM ANALİZİ

Map Unavailable

Tarih/Zaman
Etkinlik Tarihi - 26/11/2021 - 03/12/2021
20:00 - 23:00

Kategori


Eğitim İçeriği

Filmin analizi, özellikle psikoseksüel süreçler, Freudian topografik ve dinamik kuram gözetilerek yapılacaktır. Bununla birlikte temel film gramerini oluşturan yapılar, psikanalitik malzeme ile birlikte iletilecektir. Filmin tamamı analiz süresince izlenecek ve eşzamanlı olarak yorumlanacaktır. Bu yüzden önceden izlenmemesi önerilir.

Eğitim Programı

  1. Hafta: Filmin ilk yarısı, hem film gramerini oluşturan görüntü, kurgu ve ses dokuları üzerinden ve hem de eğitim içeriğinde sözü edilen psikanalitik bakış açılarıyla analiz edilecektir.
  2. Hafta: Filmin ikinci yarısı, hem film gramerini oluşturan görüntü, kurgu ve ses dokuları üzerinden ve hem de eğitim içeriğinde sözü edilen psikanalitik bakış açılarıyla analiz edilecektir.

Filmin Künyesi

Konu: Babasının ölümünün ardından rahatsız bir genç çocuk, annesinin hayatındaki yeni adamdan intikam almak için plan yapar.

Yönetmen: Lewis John Carlino
Yazarlar: Yukio Mishima ve Lewis John Carlino
Oyuncular: Sarah Miles – Kris Kristofferson – Jonathan Kahn

Eğitim Tarihi

26 Kasım/ 20:00 23:00

3 Aralık/ 20:00 23:00

Eğitime Kimler Katılabilir

Eğitim herkesin katılımına açıktır.

Tan Tolga Demirci Kimdir?

Tan Tolga Demirci (d. 31 Aralık 1974, İstanbul), Türk film yönetmeni ve yazar. İlk ve ortaöğretimi Bursa’da yaptı. 1992 yılında Bursa Erkek Lisesinden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görüntü Yönetmenliği bölümünden 1996 yılında Korku Sineması’nın Psikanalizi bitirme tezi ile mezun oldu. Bu tezi 2006 yılında kitap hâline getirildi.

Kadir Has Üniversitesinden Dünya Sinemasında Sürrealizmin İzleri isimli tezi ile MA derecesini alan Demirci, aynı üniversitede Experimental Film dersi vermektedir. Aynı zamanda Psikeart dergisinde yazarlık yapmaktadır.

Eğitim Sonunda Verilecek Belge

Akademi Onaylı Katılım Belgesi

Eğitim Ücreti

100 TL’dir.

Eğitim, sınırlı kontenjanla yüz yüze OTRA Psikoloji Danışmanlık ve Eğitim Merkezi Beyoğlu şubesinde gerçekleştirilecektir.

Adres: Çatma Mescit Mah. Akarca Sok. No: 39/1

Eğitime Katılmak için Tıklayın ve Formu Doldurun.

Eğitimin Whatsapp Grubuna Katılmak için Tıklayın.

Paylaş

Cevap yazın