TERAPİSTİN GÖZÜNDEN: NEDEN ESTETİK AMELİYAT OLUYORUZ?

Map Unavailable

Tarih/Zaman
Etkinlik Tarihi - 22/01/2021
21:30 - 22:30

Kategori


Etkinlik Tarihi ve Saati

22 Ocak 2021, 21:30 – 22:30

Ferah Dayı Kimdir?

Klinik Psikolog Dr. Ferah Dayı Lisans eğitimini Dicle Üniversitesi’nde tamamlayan Ferah Dayı, Klinik Psikoloji lisansüstü ve doktora eğitimlerini sırası ile Hacettepe Üniversitesi ve Okan Üniversitesi’nde tamamlamış olup Turkcell Akademi, Vodafone, Tarım Bakanlığı, Bayer İlaç gibi kurumlarda eğitmenlik yapmıştır. Endüstri ve Örgüt Psikolojisi alanlarında çalışmalarının yanı sıra Dr. Ferah Dayı aktif danışan görmeye de devam etmektedir.

Umut Zereyak Kimdir?

İlköğretim ve lise eğitimimi doğduğum şehir olan Adana’da tamamladım.
Tıp eğitimine ve mesleki kariyerime Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinde başladım. 2007 yılında 1 ay Macaristan/ Budapeşte Semmelweis Üniversitesi genel cerrahi stajı yaptım.
Mezuniyet sonrası kısa bir süre acil servis hekimi olarak Aksaray da ve araştırma görevlisi doktor olarak Adana Numune Hastanesinde çalıştım.
Hemen sonrasında Cumhuriyet üniversitesi Plastik, Rekonstrükstif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladım.
2016 yılında Erasmus Academic Plus program bursu ile Londra/ İngiltere St George’s Hospital Oral ve Maksillofasial Cerrahi kliniğinde 4 ay boyunca görev yaptım.
Aynı yıl 1 ay boyunca Bremen/Almanya Klinikum Bremen-Mitte de Baş & Boyun ve El Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniğinde bulundum.
2017 yılında Erasmus Academic Plus program bursu ile 15 gün boyunca tekrar Bremen/Almanya Klinikum Bremen-Mitte de Baş & Boyun ve El Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kliniğinde çalıştım.
Türk gibi başla, Alman gibi devam ettir, İngiliz gibi bitir prensibini bu kurumlarda yaşayarak özümsedim.
2018 yılında Addis Ababa/ Etiyopya da gönüllü olarak Cumhuriyet üniversitesini temsilen Addis Ababa Üniversitesi Hastanesi, Timur Anbessa(Kara Aslan) Hastanesi, Baş ve Boyun- Rekonstrüktif ve Plastik Cerrahi Kliniğinde eğitim verdim.
2018 yılında 6 yıllık uzmanlık eğitimi sonrasında Cumhuriyet üniversitesinden ayrılarak Sivas Numune Hastanesinde göreve başladım.
2019 yılında bu görevimden ayrılarak, İstanbul Çamlıca Medicana hastanesinde göreve başladım, ve gönül bağım olan Sivas Medicana Hastanesinde de yarı zamanlı çalışıyorum.
2019 yılında Brüksel/ Belçika European Board of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery Part 1(MCQ) Examination sınavında başarılı oldum.
Özellikle yüz estetiği, tüm vücut estetik ameliyatlarının yanı sıra yanık, travma yaralanması, tümör cerrahisi, gibi plastik cerrahinin rekonstrüktif (onarım cerrahisi) tarafıyla ilgilendim. Bilimsel yayınlar mesleği hayatımın tüm zamanlarında büyük bir yer kapladı.
Bu yayınlar deneysel ve klinik alanlardan oluştu. Bilimsellik mesleği hayatımın en temel ilkesidir. Bir hekimin akademisyen kadrosunda çalışmasından bağımsız olarak bilimsel literatürü takip etmesi gerektiğine inanıyorum.
Klinik pratiğim de bu ilke çerçevesinde olmaktadır.

Etkinliğimiz ücretsizdir.

Etkinliğe katılmak için tıklayın ve formu doldurun!

Paylaş

Cevap yazın