TEMEL SANAT TARİHİ EĞİTİMİ

Map Unavailable

Tarih/Zaman
Etkinlik Tarihi - 05/10/2021 - 26/10/2021
19:30 - 22:30

Kategori


Eğitimin Amacı

Harika görseller eşliğinde, antik dönemden günümüz sanatına muhteşem bir yolculuğa çıkıyoruz. Bu seminerde, sanat tarihinin önde gelen sanatçılarının hayatlarını öğrenmenin ve eserlerini incelemenin yanında, tüm temel sanat akımlarını, içinde bulundukları tarihi dönem ve hatta coğrafya ile birlikte değerlendireceğiz.

Eğitim İçeriği

  1. Hafta –  Mağara duvar resimlerinden başlayarak Antik Dönem Yunan – Roma gibi uygarlıklar üzerinden sanatın doğuşu incelenecektir.
  2.  Hafta – Ortaçağ, Rönesans ve Maniyerizm’in sanat tarihindeki en göz alıcı örnekleri ile toplumdaki yerini ve plastik değer anlamında kazanımlarını inceleyecegiz.
  3.  Hafta – Barok, Rokoko, Neoklasisizm, Romantisizm ile  sanatın Modern Döneme geçişini ve bu esnada dünyada yaşanan gelişmelerin sanata yansımalarını inceleyeceğiz
  4. Hafta – Realizm, Empresyonizm, Fovizm, Kübizm, Fütürizm, Ekspresyonizm ile Modernizmi derinlemesine inceleyerek seminerimize son vereceğiz.

Eğitim Programının Kazanımları

  • İnsanlığın ortaya çıkışından itibaren genel anlamda sanatın doğuşu kavrar.
  • Avrupa Sanatının ilerleyişini sanatsal toplumsal ve kültürel açıdan bilir.
  • Dönemin en önemli resimlerini tanır hakkında bilgi sahibi edinir.
  • Bir resmin nasıl incelendiğini ve neden önemli olduğunu genel anlamda öğrenir.

Eğitime Kimler Katılabilir?

Bu alana ilgisi olan herkes katılabilir. Genel katılıma uygun bir sunum hazırlanacaktır.

Ayça Atbaş Özen Kimdir?

Hacettepe Üniversitesi’nde 2015’de Lisans ve 2018’de Yüksek Lisans eğitimini Resim alanında tamamladı. Lisans sürecinde Erasmus programı kapsamında bir yıl Çek Cumhuriyeti Prag’da eğitim gördü. 2020 yılında Ankara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Doktora programına başladı. 2017 -2020 tarihleri arasında 3-8 yaş çocuk sanat eğitim alanında farklı kurumlarda çocukların el-kol koordinasyon gelişimi, yaratıcılık, çocuk sanat tarihi ve sanat felsefesi konularında çalışmalar yaptı. Yetişkin hobi kurslarında heykel ve resim dersleri vererek yetişkinlerde bakış açısının nasıl değiştiğini, estetik algının gelişimi, görme ve gördüğünü yansıtma noktasındaki süreçleri gözlemledi. 2019 yılında Ankara Masterpiece bünyesinde yağlı boya, heykel ve linol, ağaç baskı workshopları verdi ve insanların sanat yoluyla kaynaştırmanın, yetişkin gruplarında sanatın hayata nasıl dahil edilebileceğini deneyimledi. 2017 yılında sanatı mekanlara sokaklara taşımak amacıyla Duvar Tasarım Atölyesini kurdu ve freelance olarak duvar resmi yapmaya başlayarak sanatı şehre taşıdı. 2020 yılı itibariyle Covid 19 sebebi ile online eğitimlere başladı. Hala çocuk ve yetişkin sanat eğitimleri vermeye ve duvar resmi yapmaya devam etmektedir.

Eğitim Tarihi

5-12-19-26 Ekim / 19:30-22:30

Eğitim Sonunda Verilecek Belge

Akademi Onaylı Katılımcı Sertifikası verilecektir

Eğitim Ücreti

200 TL’dir.

Eğitime Katılmak için Tıklayın ve Formu Doldurun!

Eğitimin Whatsapp Grubuna Katılmak için Tıklayın!

Paylaş

Cevap yazın