3. DÖNEM SEZGİSEL YEME EĞİTİMİ

Map Unavailable

Tarih/Zaman
Etkinlik Tarihi - 06/09/2021
20:00 - 22:00

Kategori


Eğitimin Amacı

Bu eğitimin amacı açlığı fizyolojik ve emosyonel olarak algılayabilmek, açlık türlerini öğrenmek ve sezgisel yemenin açlık- tokluk üzerindeki etkisini kavramaktır.

Eğitim İçeriği

  • Açlık türleri, Duygusal Yeme ve fizyolojik sinyaller.
  • Sezgisel yeme nedir?
  • Sezgisel yemenin temel ilkeleri nelerdir?
  • Kimler kullanabilir?
  • Uygulama pratiği örnekleri
  • Uygulamalar üzerinden sezgisel yeme anlatımı

Eğitim Programının Kazanımları

Bu eğitim sonunda sezgisel yeme pratiği nasıl kazanılır? Size veya hastalarınıza önerebileceğiniz bir teknik mi? Kimlere önerebilirsiniz, kimlere önermeniz uygun olmaz, açlığı algılama yöntemleri ve hormonların temel işlevleri hakkında bilgi edineceksiniz.

Eğitime Kimler Katılabilir?

Bu alana ilgisi olan herkes katılabilir. Genel katılıma uygun bir sunum hazırlanacaktır.

Eğitim Tarihi

6 Eylül / 20:00 22:00

Uzman Diyetisyen Yağmur Ölmez Kimdir?

2017 yılının Mayıs ayından itibaren kendi markam olan “Yağmur’un Elinden” ile ilk olarak instagramda sizlerle buluştum. 2017 yılının Haziran ayında edindiğim “Beslenme ve Diyet Uzmanı” unvanımla yaklaşık 3 yıldır mesleğimi etik, saygı değer bir bilim olarak yansıtma hedefimi sürdürüyorum. Sürekli öğrenmek, akademi ile sıkı ilişki içinde kalmak benim hayallerimden biriydi bu sebeple Lisans eğitimimi aldığım Başkent Üniversitesinde Beslenme ve Diyetetik Alanında Yüksek Lisans Eğitimimi 2020 yılında tamamladım. Master tezim sırasında tanıştığım EFT eğitim almak istediğim alanlardan bir diğer oldu ve bu eğitimimi kısa zamanda tamamlayıp tez çalışmamda hedonik açlığı olan bireylerde uyguladım. Anadolu Üniversitesinde aşçılık eğitimimi halen sürdürmekteyim. Bu eğitim sayesinde mutfak terimlerine aşinalığım artmakta, danışanlarıma tarifler vermek ve tarife geliştirmek için büyük avantaj sağlayacağını düşünmekteyim.

Eğitim Sonunda Verilecek Belge

Akademi onaylı Katılım Belgesi verilecektir.

Eğitim Ücreti

25 TL’dir.

Eğitime Katılmak İçin Tıklayın ve Formu Doldurun!

Eğitimin Whatsapp Grubuna Katılmak için Tıklayın.

Paylaş

Cevap yazın