PSİKOTERAPİDE DÜŞÜNCE İÇERİĞİYLE ÇALIŞMAK

Map Unavailable

Tarih/Zaman
Etkinlik Tarihi - 14/11/2021
19:30 - 22:00

Kategori


Eğitimin Amacı

Bilişsel terapinin iki farklı ekolünden (BDT ve MKT) faydalanarak katılımcılara alanda düşünceyle çalışmak üzerine katkı sağlayabilmek.

Eğitimin İçeriği

  • Düşünce içeriği ile çalışmak neden önemlidir?
  • Terapide düşünceyle çalışırken nelere dikkat edilmeli?
  • Psikopatolojilerde bilişsel çarpıtmalar ve vaka örnekleri (panik bozukluk, sosyal anksiyete, OKB, yeme bozukluğu, depresyon).
  • Bir terapist düşünce içeriğiyle nasıl çalışır? (Sokratik diyalog, alternatif düşünce oluşturma, karşı kanıt oluşturma = bilişsel yeniden yapılandırma)
  • Metakognitif terapi (MKT) düşünceyle nasıl çalışır?
  • MKT’nin psikopatolojiye bakışı ve önemli bileşenleri
  • MKT ve vaka örnekleri
  • Öğrenilen teknikleri grup içerisinde uygulama / role-play
  • SORU-CEVAP

Eğitim Programı

Eğitim Pazar akşamı gerçekleşecek olup, iki buçuk saat sürecektir.

Eğitim Programının Kazanımları

Bilişsel terapinin iki farklı ekolünden faydalanarak katılımcılara alanda farklı psikopatolojilerde düşünceyle çalışmak üzerine katkı sağlayabilmek.

Eğitim Tarihi

14 Kasım Pazar /19:30 – 22:00

Eğitime Kimler Katılabilir

Psikoloji ve PDR 3. sınıf, son sınıf ve mezunları, ruh sağlığı profesyonelleri

Uzman Klinik Psikolog Elif Peksevim Kimdir?

Uzman Klinik Psikolog Elif Peksevim 2016 yılında Özyeğin Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden onur öğrencisi olarak mezun oldu.. Ardından Londra’da King’s College’da Klinik Psikoloji yüksek lisansını yüksek onur derecesiyle tamamladı.Klinik stajını Londra’da bulunan Bethlem Royal Hastanesinde , yoğun kognitif terapiler süpervizyonu alıp ergen ve yetişkinlerle olan çalışmalarıyla tamamlamıştır. Şu anda çalışmalarında kognitif terapiler yaklaşımını benimsemiş olup, Rena Psikoloji’de ergen ve yetişkinlerle yüz yüze ve online terapilerini sürdürmektedir.

Uzman Klinik Psikolog Öykü Zeynep Aydın Kimdir?

Uzman Klinik Psikolog Öykü Zeynep Aydın 2016 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji bölümünden bölüm birinciliği derecesiyle mezun oldu. Mezuniyetinin ardından İstanbul’da bir sene psikolog olarak çalıştıktan sonra Almanya’da Bremen Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisans programına başladı. Klinik stajını Wichernstift Çocuk ve Ergen Psikiyatri Kliniği’nde tamamladıktan ve yüksek lisansını bitirdikten sonra Almanya’da 1 sene mesleğini sürdürdü. Kısa bir süre önce Türkiye’ye dönüş yapmış olup Mozaik Psikoloji’de yüz yüze ve online olarak bilişsel yönelimli ekollerle danışan görmeyi sürdürmektedir.

Eğitim Sonunda Verilecek Belge

Akademi Onaylı Dijital Katılımcı Belgesi Verilecektir.

Eğitim Ücreti

120 TL’dir.

Eğitime Katılmak için Tıklayın ve Formu Doldurun.

Eğitimin Whatsapp Grubuna Katılmak için Tıklayın.

 

Paylaş

Cevap yazın