PSİKOTERAPİDE AKTARIM VE KARŞI AKTARIM

Map Unavailable

Tarih/Zaman
Etkinlik Tarihi - 13/11/2021
20:00 - 23:00

Kategori


Eğitimin Amacı

Katılımcıların aktarım ve karşı aktarım kavramları üzerine psikanalitik bir bakış açısı ile bilgi edinmelerini sağlamak ile bu kavramların -ruh sağlığı çalışanları için- terapi odasında fark edilmesini ve çalışılabilmesini sağlamak.

Eğitimin İçeriği

  • Aktarım
  • Karşı aktarım
  • Vaka örnekleri

Eğitim Programı

Eğitim 3 saat sürecektir. Cumartesi günü düzenlenecektir.

Eğitim Programının Kazanımları

Psikodinamik ekolle çalışan/çalışacak olan psikoterapistlerin, danışanlarıyla sürdürmüş oldukları psikoterapi süreçlerinin bir parçası olan aktarım/karşı aktarım durumlarını fark edebilmek ve bu süreci sağlıklı bir şekilde yönetebilmelerine yardımcı olmak amaçlanmıştır.

Eğitim Tarihi

Ekim 2021’in son haftası ya da Kasım 2021’in ilk 2 haftası içinde olabilir.

Eğitime Kimler Katılabilir

Ruh sağlığı çalışanları ile bu alanla ilgili bölümlerde okuyan öğrenciler

Psikolojik Danışman Begüm Kaplan Kimdir?

Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümünden mezun olup Uygulamalı Psikoloji alanında yüksek lisansına devam etmektedir. Yıldız Teknik Üniversitesi üzerinden Aile Danışmanlığı programını tamamlamıştır. İstanbul Psikanaliz Derneği, Psikeİstanbul ve Rorschach Projektif Testler Derneği üzerinden Psikanalitik Psikopatoloji, Psikanalize Giriş Konferansları programlarını tamamlamıştır.

Psikolojik Danışman Betül Yazıcı Kimdir?

Uludağ Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü mezunudur. Yıldız Teknik Üniversitesi Aile Danışmanlığı eğitimini tamamlayarak Aile Danışmanı ünvanını almıştır. 3 yıllık Psikodinamik Psikoterapi eğitimi ve süpervizyonunu tamamlamış ardından Istanbul Psikanaliz Derneği- Psikanalize Giriş Konferansları, Rorschach Projektif Testler Derneği- Psikanalitik Psikopatoloji programlarına katılmıştır. Şu anda yetişkinler ile psikodinamik ekol ışığında psikoterapi süreçlerini yürütmektedir.

Eğitim Sonunda Verilecek Belge

Akademi Onaylı Dijital Katılım Belgesi

Eğitim Ücreti

100 TL’dir.

Eğitime Katılmak için Tıklayın ve Formu Doldurun.

Eğitimin Whatsapp Grubuna Katılmak için Tıklayın.

 

Paylaş

Cevap yazın