MOTİVASYONEL GÖRÜŞME TEKNİKLERİ

Map Unavailable

Tarih/Zaman
Etkinlik Tarihi - 18/10/2021 - 20/10/2021
19:00 - 21:00

Kategori


Eğitimin Amacı

Miller ve Rollnick tarafından geliştirilen, depresyondan anksiyete bozukluğuna, her türlü bağımlılık tedavisinden beslenme alışkanlıklarını değiştirmeye uzanan geniş bir yelpazede kullanılan, danışan odaklı bir yaklaşım biçimi olan Motivasyonel Görüşme Teknikleri’nin teorik ve pratik eğitimini vermek.

Eğitimin İçeriği

  • Motivasyonel Görüşme Nedir?
  • Motivasyonel Görüşme ruhu nasıl yaratılır?
  • Motivasyonel Görüşme bileşenleri
  • Motivasyonel Görüşme uygulamaları
  • Role-playler

Eğitim Programı

Eğitim 3 oturum ve toplam 6 saatten oluşacaktır.

Eğitim Programının Kazanımları

Terapide sık karşılaşılan durumlardan biri olan direnç ile başa çıkma yolları, davranış değişikliğini ortaya çıkarmak için etkin yöntemler eğitimin en önemli kazanımları olacaktır.

Eğitim Tarihi

18-19-20 Ekim 2021 / 19:00 – 21:00

Eğitime Kimler Katılabilir?

Aktif danışan/hasta gören psikoloji/sosyal hizmet/PDR/ hemşirelik/tıp mezunları. Tıp ve hemşirelik alanlarından katılacak kişilerin ruh sağlığı alanında çalışma şartı yoktur; Motivasyonel Görüşme teknikleri acil tıp, emzirme danışmanlığı, ilaç uyumu vb. alanlarda da kullanıldığı için ruh sağlığı alanında çalışmak olmazsa olmaz değildir.

Uzman Psikolog Melike Şimşek Kimdir?

2010 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümünü, ardından Londra’da bulunan Queen Mary University of London Ruh Sağlığı ve Psikolojik Terapiler Bölümünü bitirdi. Star TV’de Prof. Dr. Üstün Dökmen’in Küçük Şeyler programında asistanlıkla başlayan çalışma hayatı nörobilim çalışmalarını pazar araştırmalarıyla birleştirdiği projelerle global bir danışmanlık şirketinde devam etti. Kadınlara ücretsiz psikolojik destek sunulan projelerde psikolog olarak yer aldı. Bu projeleri tanıtma ve geniş kitlelere duyurma amaçlı zaman zaman televizyon programlarına çıktı. Devlete bağlı merkezlerde bağımlı ve davranış bozukluğu olan çocuk ve ergen gruplarla çalıştı. Halen bağımlılık alanında çalışmakta, Türkiye çapındaki ulusal kongrelerde ve Meksika, Amerika, Viyana gibi ülkelerde uluslararası kongrelerde sunumlar yapmaktadır. İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi İngilizce ve Türkçe 1.& 2. sınıf öğrencilerine psikoloji ve sağlık iletişimi dersleri vermektedir. Hakemli dergilerde yayınlanmış makaleleri ve kitap bölümleri vardır. Birleşmiş Milletler Viyana Ofisi’nde Motivasyonel Görüşme Teknikleri Eğitici Eğitimi almış, merkezi Amerika’da olan The Motivational Interviewing Network of Trainers (MINT) üyesi olup Türkiye’deki 3 uluslararası sertifikalı Motivasyonel Görüşme Teknikleri Eğiticisinden birisidir.

Ülke genelinde ve Kıbrsı’ta olmak üzere, sayısı 81’e ulaşan, bağımlılara ücretsiz psikolojik ve sosyal destek veren Yeşilay Danışmanlık Merkezlerinin müdürlüğünü yapmaktadır.

Eğitim Sonunda Verilecek Belge

Eğitim sonunda katılımcılara “Katılım Belgesi” verilecektir. Bu belge ile uygulama yapmalarında herhangi bir sıkıntı yoktur, Motivasyonel Görüşme Teknikleri Eğitimi sonunda, MINT dışında hiçbir kurum veya kişiden sertifika alınamamaktadır. Türkiye’de hangi eğitmenin eğitimine katılım sağlanırsa sağlansın verilecek belge budur.

Eğitim Ücreti

500 TL’dir.

Eğitime Katılmak için Tıklayın ve Formu Doldurun.

Eğitimin Whatsapp Grubuna Katılmak için Tıklayın.

Paylaş

Cevap yazın