MODERN SANAT TARİHİ

Map Unavailable

Tarih/Zaman
Etkinlik Tarihi - 24/02/2021
20:00 - 21:30

Kategori


Etkinlik İçeriği

Modern Sanatı oluşturan olayları, aydınlanma çağından alarak modern sanatları ele alıp, Dünya Savaşlarına kadar yaşanılan süreci inceleyeceğiz.

Etkinlik Tarihi

24.02.2021 – 20:00-21:30

Dr. Öğr. Üyesi Aslıhan Öztürk Kimdir?

1984 yılında İstanbul’da doğdu.

2006 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Bölümü’nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’nde 2008’de Yüksek Lisans, 2014’de Doktora eğitimini tamamladı.

Halen Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümünde Dr.Öğr.Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Çalışmalarını oluştururken ıssız, bilinmeyen, namevcut kavramlarının peşinden giden Öztürk, insanın ve doğanın içinde olan en büyük güçlerin gizemini de bu şekilde algılayabilmeyi, en azından bir pencere açabilmeyi umar. Belki çok eskiden var olmuş, hikayelerini anlatmış, susmuş, belki saklı ya da hiç var olmamış, mevcuda gelmeyi bekleyenlerin hikayesidir kulağına çalınan ve bir kanal olup onları görsel algıya sunma vazifesini bitmeyen plastik arayışlarla sürdürür. Belli oranda hep saklı kalarak.

Etkinliğe katılmak için lütfen tıklayınız ve formu doldurunuz.

Paylaş

Cevap yazın