LACANCI SÖYLEMLER İLE TOPLULUKLARI DÜŞÜNMEK

Map Unavailable

Tarih/Zaman
Etkinlik Tarihi - 19/03/2021
21:00 - 22:30

Kategori


Etkinlik İçeriği

Fransız Psikanalist Jacques Lacan’ın 1968’de Fransa’da gerçekleşen öğrenci ayaklanmaları üzerine geliştirmiş olduğu “söylemler” teorisi üzerinden günümüz toplumu ve kitlesel hareketlerin psişik mekanizması ele alınacak olup ayrıca psikanalitik toplulukların yapısı ile psikanalizin aktarılması arasındaki ilişki tartışılacaktır.

Etkinlik Tarihi

19.03.2021 – 21:00 – 22:30

Sinan Tayfur Kimdir?

Marmara Üniversitesi’nde başladığı Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik eğitimini sonradan yatay geçiş yaptığı Uludağ Üniversitesi’nde tamamladı. Çeşitli özel öğretim kurumlarının psikolojik hizmet veren rehberlik birimlerinde okul psikolojik danışmanı olarak farklı yaş gruplarıyla çalıştı. Okul psikolojik danışmanlığı çalışmalarına devam etmekle birlikte bireysel olarak danışan görmekte ve LGBTİ+’lara hizmet veren Sosyal Politikalar Cinsiyet Kimliği ve Cinsel Yönelim Derneği’nin yarı-gönüllü psikoterapist ağında yer almaktadır.

Merkezi Paris’te bulunan Ecole de Psychanalyse des Forum du Champ lacanien’e (Uluslararası Lacancı Forumlar Psikanaliz Okulu – EPFCL) bağlı faaliyet gösteren Lacancı Forum Türkiye Psikanaliz Derneği üyesidir. Kişisel analiz ve süpervizyon süreci devam etmektedir.

Simge Zifil Kimdir?

Uzun yıllardan beri sürdürdüğü bireysel psikanaliz sürecinde aldığı bir kararla, şehir planlama ve koruma alanındaki kariyerini bırakarak, mekan ve anlam üzerine yaptığı okumalar sayesinde tanıştığı Lacancı psikanalize yöneldi. Ecole de Psychanalyse des Forum du Champ lacanien’e (Uluslararası Lacancı Forumlar Psikanaliz Okulu – EPFCL) bağlı faaliyet gösteren ve kurulma sürecinde yer aldığı Lacancı Forum Türkiye Psikanaliz Derneği’nde psikanaliz çalışmalarına başladı.

Güncel olarak Paris 7 – Diderot Üniversitesi, Psikanalitik Çalışmalar bölümünde klinik psikoloji eğitimine devam etmektedir. Eşzamanlı olarak, EPFCL’e bağlı Paris Klinik Kolej’de psikanaliz formasyonuna devam etmektedir. Eğitimi kapsamında Paris Saint-Anne hastanesine bağlı bir psiko medikal merkez bünyesinde Lacancı yaklaşımla süpervizyon eşliğinde danışan görmektedir.

 

Paylaş

Cevap yazın