KISA SÜRELİ ÇÖZÜM ODAKLI TERAPİ EĞİTİMİ

Map Unavailable

Tarih/Zaman
Etkinlik Tarihi - 17/01/2022 - 20/01/2022
19:00 - 22:00

Kategori


Eğitimin Amacı

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi ilke ve teknikleri konusunda yeterlilik ve uygulamada yetkinlik kazanmak.

Eğitim İçeriği

  • Çözüm Odaklı Yaklaşımın temel prensipleri
  • Sistem Yaklaşımı kapsamında Çözüm Odaklı Danışmanlık
  • Çözüm Odaklı Danışmanlık Süreci: İlişki kurma, problemi dinleme, yeniden çerçeveleme, övgü, istisnaları belirleme, amaç belirleme, mucize sorular, derecelendirme çözüm geliştirme, mesaj yazma, değişimi fark etme
  • Çözüm Odaklı Danışmanlık Yaklaşımı soru örnekleri
  • Kısa süreli yaklaşım uygulamaları: Bireysel Uygulamalar, Küçük Grup Uygulamaları, Okullarda Çalışan Uzmanlar İçin, Sınıf Ortamı Örnekleri, Ailelerle Çözüm Odaklı Yaklaşım

Programda bilgi aktarımı, rol canlandırma, kartlar ve oyuncaklarla iç görü çalışmaları, video izleme, küçük gruplarla yapılacak çalışmalar gibi teknik ve yöntemler kullanılacaktır.

Eğitim Programı

Eğitimimiz 4 gün boyunca sürecektir, toplamda 12 saatten oluşmaktadır.

Eğitim Tarihi

17 – 18- 19 – 20 ocak / 19:00 – 22:00

Eğitime Kimler Katılabilir?

Eğitime psikolog, psikolojik danışmanlar, sosyal hizmet uzmanları, çocuk gelişimi uzmanları katılabilir.

Dr. Öğretim Görevlisi Nevin Dölek Kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden lisans, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümünden yüksek lisans derecesi almıştır. Doktorasını Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde “Çocuklar arasında zorbaca davranışlar” konulu tez çalışması ile tamamlamıştır.

BAKIŞ Psikolojik Danışma ve Eğitim Merkezi kurucusu ve yöneticilerindendir. Aile ve çift terapisti olarak çalışmaktadır. Ana babalar, öğretmenler, yöneticiler ve gençlere çeşitli konularda seminerler, Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışma bölümünde dışarıdan sözleşmeli ve yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders vermektedir.

YÖRET, Türk Psikologlar Derneği, Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği üyesidir. Uluslar arası Okul Psikologları Derneği (ISPA)’ nın yönetim kurulunda kongre koordinatörlüğü ve Uluslar Arası Kriz Müdahale Komitesi Başkanlığı yapmaktadır. Çeşitli kitap ve dergilerde okul psikolojisi, çocuk gelişimi ve gençler üzerine makaleleri yayınlanmış olan Nevin Dölek aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi Kariyer Merkezi’ne danışmanlık desteği sağlamaktadır.

Eğitim Sonunda Verilecek Belge

Eğitimin sonunda Akademi Onaylı Dijital Katılımcı Sertifikası verilecektir.

Eğitim Ücreti

750 TL’dir.

Öğrenciler için Eğitim Ücreti 600 TL’dir.

Eğitime Katılmak için Tıklayın ve Formu Doldurun.

Eğitimin Whatsapp Grubuna Katılmak için Tıklayın.

Paylaş

Cevap yazın