KANDINSKY İLE MÜZİĞİN RESMİ

Map Unavailable

Tarih/Zaman
Etkinlik Tarihi - 17/03/2021
20:00 - 21:00

Kategori


Etkinlik İçeriği

Sanat eğitmeni Emine Corduk Feyzioğlu ile birlikte gerçekleştireceğimiz bu atölyede Rus sanatçı Wassily Kandinsky’nin hayatını ve eserlerini tanıyacağız. Farklı müzik dalgalarının renk ve çizgisel karşılığını keşfederken müziğin resmini yapmayı deneyimleyeceğiz. Etkinlikte herhangi bir yaş sınırı yoktur. Resim/çizim deneyimi gerektirmez.

Atölye Malzemeleri: 2 adet resim kağıdı, pastel boya. (Katılımcıların atölyeye bilgisayar ile bağlanmaları beklenmektedir. )

Etkinlik Tarihi

17.03.2021 – 20:00-21:00

Emine Corduk Feyzioğlu Kimdir?

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümünü 3.lük ile kazandı ve mezun oldu. Pedagojik formasyonunu yine Kocaeli Üniversitesi’nde yaptı. Daha sonra Apple’da Specialist, Store Mentor, Field Trip gibi çeşitli görevlerde yer alarak Apple çalışanlarına, öğrencilere ve müşterilerine eğitimler verdi. Ardından Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programını (IB-PYP) uygulayan özel bir okulda Görsel Sanatlar ve Seramik Öğretmeni olarak çalışmaya başladı. Farklı becerilere sahip öğrenciler için bireyselleştirilmiş müfredatlar uyguladı. IB DAY, Eğitimde Gelecek Konferansı, Eğitimde 1 Adım Ötesi gibi çeşitli platformlarda çalıştaylar düzenledi. Paylaşmanın gücüne inanan Feyzioğlu kendi ismiyle açtığı YouTube kanalında öğretmenler, veliler ve çocuklar için eğitim içerikleri yayınlıyor, yeni ve tecrübeli öğretmenlere erken çocukluk döneminde sanat ve doğada sanat eğitimi üzerine eğitimler vererek ve rehberlik etmeye devam ediyor.
Paylaş

Cevap yazın