KABUL VE KARARLILIK TERAPİSİNE GİRİŞ UYGULAYICI SERTİFİKASYON EĞİTİMİ

Map Unavailable

Tarih/Zaman
Etkinlik Tarihi - 23/12/2021 - 28/12/2021
19:30 - 21:30

Kategori


Eğitimin Amacı

Psikolojik bozukluklarında Kabul ve Kararlılık Terapisi’nin psikolojik rahatsızlıklarla mücadelenin nasıl ele alındığını göreceğiz. ACT modelini öğrenecek; kabul, farkındalık, adanmışlık ve davranış değişikliği müdahalelerini öğrenecek ve deneyimleyecek; depresyonu etkili bir şekilde hedeflemek için çok sayıda pratik araç ve strateji keşfedeceksiniz. Vaka formülasyonu, tedavi planlaması, rahatsız edici deneyimlerden kurtulmaya çalışmadan hayatı ele almanın yolları, ve akabinde mindfulness uygulamaları atölyede ele alınacaktır.

Temel düzeyde ACT bilgi ve becerilerini öğrenirken deneyimsel olarak uygulayabileceğiniz bir eğitimdir.

Eğitimin İçeriği ve Programı

 1. Gün
 • Kabul ve Kararlılık Terapisinin temel ilkeleri ve İlişkisel Çerçeve Teorisi (RFT)
 • İşlevsel Bağlamsalcılık
 • ACT’in psikolojik katılık modeli

 

 1. Gün
 • ACT’in Psikolojik Esneklik Modeli (Hexagen)
 • ACT’in Altı Temel Süreci

 

 1. Gün
 • ACT’in Altı Temel Süreci devam
 • Yaratıcı Umutsuzluk

 

 1. Gün
 • Hepsini bir araya getirmek, formülasyon
 • ACT Matrix’i ve İşlevsel Davranış Analizi
 • Örnek vaka formülasyonu ve terapi süreci

Eğitim Programı

Eğitimimiz 4 oturumdan oluşmaktadır ve toplam 8 saattir.

Eğitim Programının Kazanımları

Bu terapi eğitiminde, katılımcılar 3. Dalga terapilerden Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT) ile tanışarak terapi sürecinde ACT’in müdahalelerini nasıl işleyebileceklerini ve psikolojik esnekliği geliştirmek için danışanlarının bireysel değerleriyle tutarlı bir şekilde yaşamalarına yardımcı olmak için beceriler öğreneceklerdir.

Eğitim Tarihi

23-24-27-28 Aralık 2021 19:30 – 21:30

Eğitime Kimler Katılabilir

Eğitime katılmak isteyen tüm psikiyatrist, psikoterapist, psikolog, PDR, sosyal hizmetler uzmanı, psikiyatri hemşireliği unvanına sahip sağlık çalışanları, aile danışmanları, aile hekimleri, ve aynı zamanda bu alanla ilgili 3. ve 4. sınıf psikoloji öğrenciler katılabilir.

Uzman Klinik Psikolog Ecem Şenel Kimdir?

Ecem Şenel, uzman klinik psikolog ve ACT psikoterapisti. Lisansını Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümünde, yüksek lisansını ise University of East London’da nöropsikoloji üzerine yazdığı tez ile tamamladı. Tüm akademik hayatı kanıta ve işbirliğine dayalı bir yaklaşımı vurguladı. Londra’dayken ACT ile alakalı bir çok eğitimi yüksek lisans sırasında tamamladı. Dr. İbrahim Bilgen’in özel muayenehanesinde üç yıla yakın çalıştıktan sonra, kendi ofisini açarak danışanlarını özel pratiğinde görmeye başladı. Mesleki pratiğinde, bilimsel olarak kanıtlanmış terapötik yaklaşımlardan davranışçı bir terapi olan ACT ve Bilişsel Davranışçı Terapi (CBT) kullanıyor. Kaygı bozuklukları (panik bozukluk, sosyal anksiyete, yaygın anksiyete, obsesifkompülsif bozukluk, travma sonrası stress bozukluğu, özgül fobi), depresyon, yeme bozuklukları ve bağımlılık ile mücadele eden kişilerle çalışıyor. Ergen ve yetişkin psikoterapistidir.

Eğitim Sonunda Verilecek Belge

Akademi Onaylı Dijital Uygulayıcı Sertifikası Verilecektir.

Eğitim Ücreti

300 TL’dir.

Eğitime Katılmak için Tıklayın ve Formu Doldurun.

Eğitimin Whatsapp Grubuna Katılmak için Tıklayın.

Paylaş

Cevap yazın