GÖRÜNMEZ DÜŞMAN: BİLİMKURGUDA VİRÜS FELAKETLERİ

Map Unavailable

Tarih/Zaman
Etkinlik Tarihi - 25/08/2021
19:00 - 21:00

Kategori


Eğitimin Amacı

Virüs kıyameti kurgulayan bilimkurgu filmlerini, biyoteknoloji, terör, kapitalizim, toplum ekseninde analiz ederek, bu güncel konuyu nasıl sunduğunu anlamaya çalışacağız.

Eğitimin İçeriği

12 Monkeys, 28 Days Later, Resident Evil filmleri başta olmak üzere özellikle 2000 sonrası filmler üzerinden virüs felaketlerinin nasıl kurgulandığına bakacağız.

Eğitim Programı

12 Monkeys, 28 Days Later, Resident Evil filmleri başta olmak üzere özellikle 2000 sonrası filmler üzerinden okuma yapacağız.

Eğitim Programının Kazanımları

Sinemanın en çok izlenen ve en güncel film türü olan bilimkurgunun virüs felaketlerini nasıl inşa ettiği, laboratuvar kazaları, biyoterörizm, bilim korkusu gibi konuları nasıl sunduğu anlaşılacaktır.

Eğitim Tarihi

25 Ağustos / 19:00 – 21:00

Eğitime Kimler Katılabilir?

Eğitimimiz herkese açıktır. Konuya ilgi duyan herkes eğitime katılabilir.

Gizem Cengiz Kimdir?

Lisans eğitimini Ege Üniversitesi radyo TV sinema bölümünde tamamladı. 2015 yılından beri Marmara Üniversitesi iletişim fakültesi sinema ana bilim dalında çalışmaktadır. Yüksek Lisans eğitimini de Marmara üniversitesinde tamamlamış, doktora eğitimine aynı ana bilim dalında devam etmektedir.

Arş.Gör. Gizem Cengiz. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Eğitim Sonunda Verilecek Belge

Akademi Onaylı Dijital Katılım Belgesi

Eğitim Ücreti

50 TL’dir.

Eğitime Katılmak için Tıklayın ve Formu Doldurun.

Eğitimin Whatsapp Grubuna Katılmak için Tıklayın.

Paylaş

Cevap yazın