GELECEĞİN BESİN ALTERNATİFLERİ

Map Unavailable

Tarih/Zaman
Etkinlik Tarihi - 05/04/2021
20:00 - 22:00

Kategori


5 Nisan Pazartesi günü Uzman Diyetisyen Mücahit Muslu ile ‘Geleceğin Besin Alternatifleri’ başlıklı söyleşimizi gerçekleştireceğiz.

Etkinlik Tarihi

05.04.2021 / 20:00 – 22:00

Etkinlik İçeriği

Dünya nüfusu artarken elimizdeki doğal kaynakların azaldığı bir sürece girmiş durumdayız. Aynı zamanda küresel iklim problemleri dünya besin tedariğini tehdit eder boyuta ulaştı.. Bir yanda besin israfı ile mücadele varken bir yanda açlık ile mücadele verilmekte. Bunun yanında nüfus artmaya devam etmekte. Tüm bu süreçte artan nüfusu besleyecek yeni besin alternatifleri düşünülmekte. Peki bu alternatifler doğal mı olacak yoksa biyoteknolojik mi? Sorunları çözebilecek mi yoksa yeni sorunlar mı doğuracak? Daha kolay yollar var mı? Nerede hata yapıyoruz ? Birlikte tartışacağız.

Uzman Diyetisyen Mücahit Muslu Kimdir?

Uzman Diyetisyen Mücahit Muslu, Marmara Üniversitesi mezunudur. İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Beslenme programında yüksek lisansını tamamlamış aynı programda doktora eğitimine devam etmektedir. Doğumsal metabolik hastalıklar konusunda çalışmaktadır. Türkiye İzcilik Federasyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Yeşilay gibi kuruluşlarda gençlik ve kamp liderliği, bağımlılık eğitmenliği gibi konularda çalışmıştır. Sivil toplum örgütlerinde yöneticilik, birçok projede de yürütücülük yapmıştır. Yeşilay Kurumsal Beslenme Danışmanlığı hizmetini yürütmüştür. Beslenme Antropolojisi Gezileri koordinasyonu ve rehberliğini yürütmüştür. 3 yıl İstanbul Arel Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmıştır. Şu an Kastamonu Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır. Sürdürülebilir beslenme, futurist beslenme ve beslenme antropolojisi konularında araştırmalar yapmakta ve eğitimler düzenlemektedir.

Etkinliğe katılmak için lütfen tıklayınız ve formu doldurunuz.

 

Paylaş

Cevap yazın