DANS VE HAREKET TERAPİSİ

Map Unavailable

Tarih/Zaman
Etkinlik Tarihi - 07/04/2021
20:00 - 22:00

Kategori


7 Nisan Çarşamba günü Dr. Psik. Dn. Ayşe Şule Çağlar ile ‘Dans ve Hareket Terapisi’ başlıklı söyleşimizi gerçekleştireceğiz.

Etkinlik İçeriği

Ayşe Şule Çağlar ile ‘Dans ve hareket terapisi nedir?’,’Dans etmek ile dans ve hareket terapisi arasında ne fark var?’, ‘Dans ve hareket terapisinin ana ilkeleri nelerdir?’, ‘Nerelerde ve kimlerle kullanılır?’ sorularına bir kaç uygulama örneği ile cevap arayacak olacağız.

Etkinlik Tarihi

07.04.2021 / 20:00 – 22:00

Ayşe Şule Çağlar Kimdir?

Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında, ABD’de Bilim uzmanlığı derecesi aldıktan sonra Hacettepe Üniversitesi’nde aynı alanda doktorasını tamamladı. Doktora sonrası çalışmalarını Londra Üniversitesi’nde “Kadın Hakları ve Feminist Psikoterapiler”de yaptı. Aynı zamanda Londra Kadın Terapi Merkezi’nde çalışmalarına devam etti. ODTÜ’de bir yıl ders verdikten sonra Bilkent Üniversitesi PDR Merkezinde 7 yıl psikolojik danışman olarak çalıştı. Daha sonra Birleşmiş Milletler’e geçerek uzun yıllar Avrupa, Afrika ve Asya da görev yaptı, projeler yürüttü. Son 3 yılda İstanbul, Hollanda ve İngiltere’de Dans ve Hareket Terapisi programlarına devam etti ve sertifikalar aldı.

Etkinliğimize katılmak için tıklayın ve formu doldurun!

Paylaş

Cevap yazın