ÇOCUK VE ERGEN GÖRÜŞMELERİNDE AİLE PSİKOEĞİTİMİ

Map Unavailable

Tarih/Zaman
Etkinlik Tarihi - 15/11/2021 - 17/11/2021
20:00 - 22:30

Kategori


Eğitimin Amacı

Çocuk ve ergenle çalışan uzmanların danışmanlıkta/terapide olmazsa olmaz olan aile psikoeğitimi kısmında ihtiyaç duyulan pratikteki bilgi ve tekniklerin verilmesi. Çocuk/ergenle çalışan uzmanların hiçbir zaman sadece çocuk/ergenle çalışmadıkları; ailenin de devrede olması gerektiği gerçeğinden yola çıkarak süreç içerisinde ihtiyaç duyulan bilgi ve yaklaşımların edinilmesi.

Eğitimin İçeriği

  • Aile ile ilk görüşme ve çerçeve oluşturma
  • Aileyi sürece dahil etme ve etmeme noktaları
  • Ailenin işbirlikçi tavrını desteklemek
  • Çocukluk/ergenlik çağı sık görülen psikolojik problemlerinde (kaygı, takıntı, öfke kontrol problemi vb.) yaşanan durumlarda ebeveynin nasıl davranması gerektiğinin öğretilmesi
  • Çocukluk/ergenlik çağı özel dönemlerinin (uyku geçişi, tuvalet geçişi, 2 yaş dönemi, kreşe başlama, ergenlik değişimleri, ilk sevgililik, cinsel yönelim vb.) ihtiyaçları ve doğru yaklaşımları
  • Aile içi iletişimi güçlendirebilmenin psikoeğitimi
  • “Zor aileler” ile çalışmak
  • Ev içi sınır problemlerinin yönetimi
  • Ebeveynin psikolojik sağlamlığının süreçteki rolünü desteklemek

Eğitim Programı

2 oturum toplam 5 saat, pazartesi 2,5 saat, çarşamba 2,5 saat şeklinde gerçekleşecektir.

Eğitim Programının Kazanımları

Çocuk ve ergenle çalışırken ailenin sürece dahil edilmesi gereken noktaları doğru tespit etmek, aileye gereken bilgiyi gereken dille aktarabilmek. Ailelerle çalışılması gereken adımları doğru atabilmek ve danışana yarar sağlayacak aile işbirliğini geliştirmek.

Eğitim Tarihi

15 – 17 Kasım / 20:00 – 22:30

Eğitime Kimler Katılabilir?

Eğitime ruh sağlığı alanında çalışan uzmanlar ve aynı bölümlerin öğrencileri katılabilir.

Şeyla İbrahimoğlu Delen Kimdir?

Şeyla İbrahimoğlu Delen 2012 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji Bölümünden %100 burslu eğitim alarak mezun olmuştur. Yine aynı üniversitede Halkla İlişkiler Yandal Programı’nı tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümü ile eğitimine devam etmektedir. Yüksek lisans derslerini İstanbul Üniversitesi Sinirbilim Programı’ndan almıştır.

Anaokullarında, okulların rehberlik servislerinde ve danışmanlık merkezlerinde psikolog olarak görev almıştır. Çeşitli oyun gruplarına danışmanlık vermektedir. Okullarda, kurumsal şirketlerde, üniversitelerin sürekli eğitim merkezlerinde seminerler ve eğitimler düzenlemektedir.

Şuan kurucu ortağı olarak Özel Ponte Psikoloji Aile Danışma Merkezi’nde mesleğine devam etmektedir. Aynı zamanda 2016 yılından bu yana İstanbul Pediatri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Merkezi’nin psikoloğu olarak danışmanlık yapmaktadır. Persona Eğitim Hizmetleri ve Danışmanlık Merkezi’nde ise 2012 yılından beri haftanın belli günleri çalışmaktadır.

Aile danışmanlığı, bilişsel davranışçı oyun terapisi, deneyimsel oyun terapisi, çocuk ve ergenlerle bilişsel davranışçı terapi, çocuk ve ergenlerle görüşme teknikleri, mindfulness temelli stres azaltma programı, emdr terapisi eğitimleri almıştır. Çocuk ve ergenlerde uygulanan zeka testleri, nöropsikolojik değerlendirme testlerini uygulamaktadır.

Eğitim Sonunda Verilecek Belge

Akademi Onaylı Uygulayıcı Sertifikası

Eğitim Ücreti

200 TL’dir.

Eğitime Katılmak için Tıklayın ve Formu Doldurun.

Eğitimin Whatsapp Grubuna Katılmak için Tıklayın.

Paylaş

Cevap yazın