CARL GUSTAV JUNG KURAMI VE KAHRAMANIN YOLCULUĞU

Map Unavailable

Tarih/Zaman
Etkinlik Tarihi - 13/10/2021 - 27/10/2021
21:00 - 23:00

Kategori


Eğitimin Amacı

Carl Gustav Jung’un görüşlerini temel alarak katılımcıların; arketipsel bir bakış açısı geliştirerek kendi iç dünyalarını tanımaları, ilişkilerini ve yaşamı anlamlandırmaları, bireyselleşme (kendini gerçekleştirme) konularında farkındalık kazanmaları amaçlanmaktadır.

Eğitimin İçeriği

1. Oturum

  • Carl Gustav Jung ve Analitik Psikoloji Kuramı
  • Jung’a göre ‘Psişe’ , Bilinç, Bilinçdışı ve Ortak Bilinçdışı kavramları

2. Oturum

  • Eşzamanlılık ve Dualite Olguları
  • Joseph Campbell ve Kahramanın Yolculuğu ve Monomit Kuramı

3. Oturum

  • Kahraman Arketipi ve Bireyselleşme
  • Olayların, Masalların ve Mitlerin Gizil Anlamları 

Eğitim Programı

Eğitim 3 oturumdan ve toplamda 6 saatten oluşacaktır:

Eğitim Programının Kazanımları

Bu eğitim sayesinde katılımcılar, Kişisel yaşantılar ve bilinçdışı etkilerinin yanı sıra kolektif bilinçdışı alan, toplumsal krizler ve evrende gerçekleşen diğer olaylardan nasıl etkilendikleri hususunda bir farkındalık geliştireceklerdir.

Eğitim Tarihi

13 – 20 – 27 Ekim 21.00- 23.00 

Eğitime Kimler Katılabilir?

Bu çalışmaya, Carl Gustav Jung Kuramı’na ve onun arketip teorisine ilgi duyup kendini tanıma, geliştirme ve yaşamına anlam katma çabası içinde olan herkes katılabilir.

Ümit Akçakaya Kimdir?

2006 yılında BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ, “Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık” bölümünden onur belgesi ile mezun olan Ümit AKÇAKAYA, Yüksek lisansını İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ, “Uygulamalı Psikoloji” alanında yapmıştır. Yüksek lisans sonrasında, 3 yıl süren PSİKOTERAPİ ENSTİTÜSÜ, “Bütüncül Psikoterapi” eğitimini tamamlayarak “Bütüncül Psikoterapist” sertifikasını almaya hak kazanmıştır. ERCİYES ÜNİVERSİTESİ’NDE 450 Saatlik Aile Danışmanlığı Sertifikasını aldıktan sonra üniversite bünyesinde açılan Aile Danışmanlığı programlarında 3 yıl boyunca Bütüncül Psikoterapi eğitimleri vermiştir. Şu anda EGE ÜNİVERSİTESİ, Sosyal Bilimler Enstitüsü “Kişiler arası İletişim” bölümünde doktora programına devam etmekte ve tezini tamamlama aşamasındadır. Tez konusu, Carl Gustav Jung ve onun Arketipler Kuramı üzerinedir. Psikoterapi Enstitüsü Derneği üyesi olan Ümit AKÇAKAYA’nın “Uyanış-Kişiliğin Gizil Kodları”, “Dönüşüm Kitabı” , “Özgür Ruhlu Çocuklar Yetiştirmek”, “Kayıp Kendiliğin İzinde – Kahramanın Yolculuğu” adlı yayımlanmış kitapları bulunmaktadır.

Eğitim Sonunda Verilecek Belge

Akademi Onaylı Dijital Katılım Belgesi

Eğitim Ücreti

300 TL’dir.

Eğitime Katılmak için Tıklayın ve Formu Doldurun.

Eğitimin Whatsapp Grubuna Katılmak için Tıklayın.

Paylaş

Cevap yazın