BAĞLANMA VE İLİŞKİLER

Map Unavailable

Tarih/Zaman
Etkinlik Tarihi - 10/05/2021
21:00 - 22:30

Kategori


Etkinlik Tarihi

10.05.2021 – 21:00-22:30

Etkinlik İçeriği

Etkinliğimizde Murat Özdemir ve Nazlıcan Ergün ile “Çocukluktaki Bağlanma Nasıl gerçekleşir? Bağlanma türleri nelerdir? Çocukluktaki Bağlanmanın Yetişkinliğe Etkisi nedir? Yetişkinlikteki Bağlanma Cetveli. Bağlanma türlerininin iletişime etkisi nelerdir? Bağlanma türlerinin sebep olabileceği ilişki kapanları nelerdir? Bağlanma stilleri ve bunun ilişkilere yansımasında nasıl bir tutum sergileyebiliriz?” sorularını konuşacağız.

Nazlıcan Ergün Kimdir?

Çağ Üniversitesi Psikoloji lisansını yüksek onur derecesiyle tamamlamıştır. Çağ Üniversitesi Felsefe Kulübü kurucu üyeliği ve başkanlığı yapmıştır. Lisans hayatı boyunca TPÖÇG’de çeşitli görevlerde yer almıştır. EFPSA’nın uluslararası projesi olan Mind the Mind projesinde gönüllülük ve yerel koordinatörlük yapmıştır. Çocuk ve ergenlere yönelik sosyal beceri geliştirme ve dikkat eksikliği temelli bir grup terapisinde yardımcı psikolog olarak çalışmıştır. 2018 yılından beri Travma Odaklı Psikososyal Destek Ekibi üyesidir. Aynı zamanda ekip içinde blog yazarlığı yapmakta ve AR-GE ekibi bünyesinde akademik içerik üretmekten sorumludur. Çeşitli üniversitelerde gönüllü olarak koruyucu-önleyici çalışmalar yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir. Ayten Zara’nın kurucusu olduğu Türkiye’nin ilk travma merkezi olan ve Adana’da kurulan Uluslararası Travma Önleme Merkezinde eğitim ve akademi birimden sorumlu koordinatörlerden biri olarak yer almaktadır. Ağırlıklı olarak çocuk-ergen alanında çalışmalar yapmakla birlikte toplumsal cinsiyet eşitliği, şiddet ve kadın çalışmalarında da gönüllü olarak çalışmalar yürütmektedir. Alanıyla ilgili eğitimlerine devam ederken şu anda da bir kolejde psikolog olarak çalışmaktadır.

Murat Özdemir Kimdir?

Psikolog Murat ÖZDEMİR, Çağ Üniversitesi’nde psikoloji lisans eğitimini yüksek onur derecesiyle tamamlamıştır. Lisans süreci boyunca TPÖÇG içerisinde 4 yıl çeşitli görevlerde yer alarak aktif gönüllülük yapmıştır. Lisans eğitiminden sonra Mersin Üniversitesinden pedagojik formasyon almıştır. Şu an Haliç Üniversitesi klinik psikoloji tezli yüksek lisans programında eğitim görmektedir. Türkiye’nin ilk travma ekibi olan Travma Odaklı psikososyal Destek Ekibi üyesidir. Ekip kapsamında 250+ saat travma eğitimi alıp TOPDES eğitmeni olmuştur. Başta Öz Şefkat konusu olmak üzere psikolojinin çeşitli alanlarında çalışmaktadır. Travmayla birlikte yetişkin olmak üzere ağırlıklı olarak çocuk-ergen alanında çalışmaya devam etmektedir. Alana yönelik; Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneğinden 80 saatlik Çocuk Ergen Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi ve Denver-2 Gelişim envanteri başta olmak 12 adet çocuk objektif testi almıştır. Bir süredir özel eğitim alanında çalışmaktadır.

Etkinliğimize katılmak için tıklayın ve formu doldurun!

Paylaş

Cevap yazın