ANKSİYETE İÇİN KABUL VE KARARLILIK TERAPİSİ EĞİTİMİ

Map Unavailable

Tarih/Zaman
Etkinlik Tarihi - 26/10/2021 - 28/10/2021
20:00 - 22:00

Kategori


Eğitimin Amacı

Kaygı bozukluklarında Kabul ve Kararlılık Terapisi’nin kaygıyı ve kaygı ile mücadelenin nasıl ele alındığını göreceğiz. ACT modelini öğrenecek; kabul, farkındalık, adanmışlık ve davranış değişikliği müdahalelerini öğrenecek ve deneyimleyecek; tüm anksiyete bozukluklarını etkili bir şekilde hedeflemek için çok sayıda pratik araç ve strateji keşfedeceksiniz. Vaka formülasyonu, tedavi planlaması, kaygıdan kurtulmaya çalışmadan kaygıyı ele almanın yolları, ve akabinde mindfulness uygulamaları atölyede ele alınacaktır.

Eğitimin İçeriği

  • Kabul ve Kararlılık Terapisinin temel ilkeleri ve öğretileri
  • ACT’in Psikolojik Esneklik Modeli (Hexagen)
  • Hexagen’de kaygının işlenmesi
  • Kaygı bozukluklarından örnek iki vakanın incelenmesi

 Eğitim Programı

Eğitim 3 oturumdan oluşmaktadır ve toplamda 6 saat sürmektedir.

 Eğitim Programanın Kazanımları

Bu terapi eğitiminde, katılımcılar 3. Dalga terapilerden Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT) ile tanışarak kaygıyı (ve bozukluklarını) nasıl ele alınacağını öğrenecektir.

Eğitim Tarihi

26-27-28 Ekim/ 20:00- 22:00

Eğitime Kimler Katılabilir

Eğitime katılmak isteyen tüm psikiyatrist, psikoterapist, psikolog, PDR, sosyal hizmetler uzmanı, psikiyatri hemşireliği unvanına sahip sağlık çalışanları, aile danışmanları, aile hekimleri, ve aynı zamanda bu alanla ilgili 3. ve 4. sınıf psikoloji öğrenciler katılabilir.

Klinik Psikolog Ecem Şenel Kimdir?

Ecem Şenel, uzman klinik psikolog ve ACT psikoterapisti. Lisansını Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümünde, yüksek lisansını ise University of East London’da nöropsikoloji üzerine yazdığı tez ile tamamladı. Tüm akademik hayatı kanıta ve işbirliğine dayalı bir yaklaşımı vurguladı. Londra’dayken ACT ile alakalı bir çok eğitimi yüksek lisans sırasında tamamladı. Dr. İbrahim Bilgen’in özel muayenehanesinde üç yıla yakın çalıştıktan sonra, kendi ofisini açarak danışanlarını özel pratiğinde görmeye başladı. Mesleki pratiğinde, bilimsel olarak kanıtlanmış terapötik yaklaşımlardan davranışçı bir terapi olan ACT ve Bilişsel Davranışçı Terapi (CBT) kullanıyor. Kaygı bozuklukları (panik bozukluk, sosyal anksiyete, yaygın anksiyete, obsesifkompülsif bozukluk, travma sonrası stress bozukluğu, özgül fobi), depresyon, yeme bozuklukları ve bağımlılık ile mücadele eden kişilerle çalışıyor. Ergen ve yetişkin psikoterapistidir.

Eğitim Sonunda Verilecek Belge

Eğitim bitiminde eğitimi tamamlama belgesi alacaktır. Bu belge ile ACT, istenilen durumlarda seans içi/dışında uygulanabilir. Psikoterapilerinizde kabul ve kararlılık terapisinin prensip, teori, ve tekniklerini uygulayabilirsiniz.

Eğitim Ücreti

300 TL’dir.

Eğitime Katılmak İçin Tıklayın ve Formu Doldurun.

Eğitimin Whatsapp Grubuna Katılmak için Tıklayın.

 

Paylaş

Cevap yazın