AİLE VE ÇİFT TERAPİSİNDE KULLANILAN MÜDAHALELER

Map Unavailable

Tarih/Zaman
Etkinlik Tarihi - 01/12/2021 - 15/12/2021
20:00 - 22:00

Kategori


Eğitimin Amacı

Aile ve çift ile çalışan ruh sağlığı uzmanlarına ilk görüşmede nelere dikkat edecekleri ilgili ve seanslarda kullanabilecekleri teknikler, metaforlar, ve ev ödevleri hakkında bilgi ve beceri kazandırmak.

Eğitimin İçeriği

  • Aile ve çift ile ilk görüşme seansı ve yapılandırma süreci
  • Aile ve çift ile ilk görüşme evreleri
  • Aile ve çift terapisinde terapi hedefleri gözetilerek kullanılabilecek tekniklerin (Sistemik, Bowen, Stratejik, Yapısal, Davranışçı, Yaşantısal, Çözüm Odaklı ve diğer kuramlara dayalı) tanıtılması
  • Aile ve çift terapisinde metaforların kullanımı
  • Aile ve çift terapisinde kullanılabilecek ev ödevlerinin amacı ve tanıtılması

Eğitim Programı

Eğitimimiz 3 oturumdan oluşmaktadır ve toplam 6 saat sürecektir.

Eğitim Programının Kazanımları

Ruh sağlığı çalışanlarının aile ve çift terapisinde ilk görüşme ve yapılandırması ve genogram ile ilgili bilgi ve beceri sahibi olmaları hedeflenmektedir. Aynı zamanda aile ve çift terapisinde kullanılan teknikler ve ev ödevleri hakkında bilgi sağlamak amaçlanmaktadır.

Eğitim Tarihi

01- 08- 15 ARALIK / 20:00-22:00

Eğitime Kimler Katılabilir

Psikiyatrist, psikoterapist, psikolog, PDR, aile danışmanları. Aynı zamanda PDR ve psikoloji   son sınıf öğrencileri.

Dr. Öğretim Görevlisi Nuran Ceren Güzel Kimdir?

Gazi PDR lisan eğitiminden sonra Pamukkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü PDR Anabilim Dalında “Anne-Babası Boşanmış ve Boşanmamış Lise Öğrencilerinin Öfke Düzeylerinin Karşılaştırılması” konulu tezi ile yüksek lisans ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü PDR Anabilim Dalında “Sistemik Aile Yaklaşımı Temelli Grup Psikoeğitim Programının Boşanmış Bireylerin Boşanmaya Uyum Düzeylerine Etkisi” konulu tezi ile doktora eğitimini tamamlamıştır.

Family Counseling Consisting Prof Dr Brian S. Canfield, Evlilik ve Aile Danışmanları Derneği (132 saat), ODTÜ Hürol FIŞILOĞLU ile aile ve evlilik terapisi I. ve II. Düzey eğitimleri, CİSED ileri düzey eğitimleri ile birlikte uygulama yönünü güçlendirmeye yönelik BDT, EMDR ve ACT eğitimleri almış ve almaya devam etmektedir. 2012 yılından beri PAÜSEM bünyesinde açılan aile danışmanlığı sertifika programının eğitmenlerinden ve süpervizyonlarından birisidir.

Eğitim Sonunda Verilecek Belge

Akademi Onaylı Dijital Katılımcı Sertifikası

Eğitim Ücreti

400 TL’dir.

 

Eğitime Katılmak için Tıklayın ve Formu Doldurun.

Eğitimin Whatsapp Grubuna Katılmak için Tıklayın.

Paylaş

Cevap yazın